Анджелик Кербер се завърна с победа на US Open

US Open, първи кръг

Анджелик Кербер – Айла Томлянович 6-4, 6-4

Шампионката на US Open за 2016 г. Анджелик Кербер се класира за втория кръг на тазгодишното издание на турнира след успех над 59-тата в света Айла Томлянович. Макар да изпита известни трудности в първия сет, германката показа, че не е далеч от най-добрта си форма.

В началото на първия сет Кербер на два пъти поведе в резултата, след което обаче Томлянович осъществи обрат и поведе с 3-2. Двете съпернички си размениха по още един гейм, след което Кербер показа шампионския си манталитет. Германката направи серия от три поредни гейма, в които даде само една точка на опонентката си, спечелвайки сета с 6-4.

Томлянович първа излезе напред в резултата във втория сет, но Кербер отговори с гейм на нула и възстанови равенството. Австралийката поведе отново, но трикратната шампионка от Големия шлем направи нова силна серия, обръщайки резултата до 5-2 в своя полза. Томлянович обаче не се предаде и осъществи пробив, намалявайки резултата до 5-4. Кербер обаче прекъсна серията на опонентката си точно навреме и реализира втория си мачбол, спечелвайки и втория сет с 6-4.

Спечелените точки на първи и втори сервис бяха сътветно 63% и 53% за Кербер срещу 55% и 42% за Томлянович. Австралийката обаче не спаси нито една точка за пробив, докато Кербер го направи в 50% от случаите (3/6). Освен това германката допусна много по-малко непредизивкани грешки от своята съперничка: 24 срещу 34.

В следващия кръг Кербер ще срещне победителката от мача между Каролин Доулхайд и Ана-Лена Фрийдсам.