Каролина Плишкова започна много убедително участието си на US Open

US Open, първи кръг

Каролина Плишкова – Анхелина Калинина 6-4, 6-0

Каролина Плишкова се класира за втория кръг на US Open след изразителна победа над украинката Анхелина Калинина. Първата поставена в схемата изигра безупречен втори сет и не остави шансове на опонентката си, приключвайки мача за 64 минути игра.

Калинина спечели много оспорваният първи гейм в мача, но след това Плишкова демонстрира страхотен тенис, обръщайки резултата до 4-1 в своя полза. След това обаче чехкинята внезапно свали темпото и съперничката ѝ се възползва по чудесен начин. Калнинина спечели три поредни гейма, довеждайки резултата до 4-4. Плишкова обаче се съвзе от шока и в следващия гейм спаси две точки за пробив, след което спечели гейм на нула, като по този начин приключи сета при резултат 6-4 в своя полза.

Колкото зрелищен и драматичен бе първият сет, толкова лишен от интрига беше вторият. Плишкова бе във вихъра си и не даде дори гейм на своята съперничка, приключвайки сета само за 21 минути.

Така лидерката в схемата безпроблемно намери място във втория кръг, където очаква победителката от мача между Жасмин Паолини и Каролин Гарсия.