Анна Блинкова отстрани топ поставената Белинда Бенчич в Шънджън

Shenzen Open, първи кръг
Анна Блинкова – Белинда Бенчич 3-6 6-3 6-3

Анна Блинкова, която започна годината под 58 в световната ранглиста, впечатли с представянето си на турнира в Шънджън. 21-а годишната московчанка успя да отстрани още в първия кръг водачката в схемата Белинда Бенчич от Швейцария след успех с 2-1 сета – 3-6 6-3 6-3, за по-малко от два часа.

Блинкова записа първа победа в кариерата над играч от топ 10. Рускинята загуби първия сет с 3-6, но успя да се върне в мача, като издържа на натиска на осмата в света Бенчич и затвори втората част след 6-3. Със същия резултат тя се наложи и в третия решителен сет.

„Това беше страхотно представяне“, каза Блинкова след мача. „Подготвих се много внимателно и съм щастлива, че играх добър тенис. Борих се за всяка точка.“

На осминафинала Блинкова среща Зарина Дияс от Казахстан, която отстрани китайката Янг Дуан с 6-3 6-4.

Непоставената Кристина Плишкова отстрани на осминафиналите втората в схемата и шампионка от миналата година Арина Сабаленка. Чехкинята се наложи в два сета –  6-4, 6-4 за 89 минути игра.

„Щастлива съм, защото достигнах до четвъртфиналите тук преди две години, ще се опитам да надградя играта си и да продължа напред.“ каза високата 184 сантиметра Плишкова след мача.

На четвъртфинала тя играе с Катерина Бондаренко, която победи по-рано тази сутрин осмата в схемата Шуай Чжън 7-6 6-3.