Серина даде успешен старт на четвъртото си десетилетие в Тура

ASB Classic, първи кръг
Серина Уилямс – Камила Джорджи 6-3 6-2
Аманда Анисимова – Катерина Козлова 6-3 6-4
Каролин Вожняки – Пейджи Хуриган 6-1 6-0

Серина Уилямс започна с успех годината и четвъртото си десетилетие в професионалния тенис. Американката победи Камила Джорджи с 6-3 6-2 в мач от първи кръг на турнира в Оукланд.

Поставената под номер 1 спечели първия сет с 6-3 , като двете съпернички си размениха по един ас. Уилямс направи пробив в осмия гейм и поведе с 5-3, а след това без проблеми успя да затвори сета. Във втората част американката поведе с 2-1 след пробив, след което успя да вземе лесно подаването си. До края на срещата Уилямс не срещна проблеми, успя да вземе още един гейм при сервис на 99-ата в световната ранглиста италианка и затвори сета след 6-2.

Носителката на 23 титли от Големия шлем записа седем аса в полето на Джорджи през втората част и общо осем в мача. На осминафиналите Серина ще играе с победителя от мача между ссънародничките си Кристина Макейл – Ан Ли.

За Уилямс мачът бе първи официален от US Open насам. На финала тогава Бианка Андрееску постигна успех за историята, като се превърна в първата състезателка, печелила в Ню Йорк при дебютното си участие в основната схема, преодолявайки американката с 6-3 7-5.

В същото време, Каролин Вожняки не даде шанс на представителката на домакините Пейджи Хуриган и я победи на старта в Оукланд с 6-1 6-0. Петата в схемата постигна победата в два сета за 50 минути игра.

29-годишната датчанка стартира ударно мача и записа успех в първия сет с 6-1 след 23 минути игра. Във втория Вожняки започна с пробив, а след това отново нямаше проблеми със 178-а в световната ранглиста Хуриган, която не успя да вземе нито гейм на Вожняки.

Australian Open 2020 ще бъде последният официален турнир за бившата номер 1 Вожняки, която има 30 титли в сметката си, една от които от Australian Open през 2018 г., когато надигра Симона Халеп в епичен финал.

Вожняки ще спори на осминафинала с победителката от срещата между американките Лорън Дейвис – Варвара Лепченко.

С победа стартира и втората поставена в Оукланд Петра Мартич от Хърватия. След като загуби първия сет от 21-годишната американка Усуе МайтанеАрконада с 5:7, Мартич успя да вземе следващите два с  6-4 6-4.

Без проблеми започна и Аманда Анисимова от САЩ. Третата в схемата надделя над украинката Катерина Козлова 6-3 6-4.