Барти е на полуфинал в Синсинати след нова чиста победа

Western & Southern Open, четвъртфинал

Ашли Барти – Барбора Крейчикова 6-2, 6-4

Ашли Барти е първата полуфиналистка на WTA 1000 турнира в Синсинати. В един от най-очакваните мачове от днешната програма световната №1 записа двусетов успех над Барбора Крейчикова, макар да изоставаше с 2-4 във втората част. По този начин австралийката все още няма загубен се от началото на надпреварата.

В битката за място на финала Барти ще се изправи срещу победителката от мача между Анджелик Кербер и Петра Квитова.

Първата поставена записа повече асове (7-2) и бе по-резултатна на сервис (34-30), но най-сериозно бе преимуществото ѝ по отношение на спечелените на ретур точки (23-14). Барти реализира четири от осемте си брейкпойнта (50%), доакто Крейчикова оползотвори единствената възможност за пробив, която се откри пред нея.

Барти поведе в началото, но Крейчикова също спечели първото си подаване и възстанови равенството. След това обаче австралийката пое напълно контрола върху играта и реализира първия пробив в мача, след който поведе уверено с 4-1.

Крейчикова прекъсна серията на опонентката си, но световната №1 възстанови разликата от три гейма, след което стигна до три поредни себола. Първите два бяха спасени от шампионката на Ролан Гарос, но третият опит се оказа щастлив за Барти и тя спечели първия сет с 6-2.

Втората част започна по аналогичен начин, но при разменени роли – Барти излезе напред в резултата, но Крейчикова осъществи обрат, пробивайки за 3-1. Австралийката намали изоставането си, но световната №10 отговори с гейм на нула и поведе с 4-2. Шампионката на Уимбълдън обаче върна пробива и възстанови равенството, след което продължи силната си серия и записа гейм на нула, като по този начин направи резултата 5-4 в своя полза.

Крейчикова опита да отговори на предизвикателството и в десетия гейм навакса пасив от 0-30, но Барти не позволи на опонентката си да ѝ отнеме инициативата и триумфира с 6-2, 6-4 след 72 минути на корта.