Барти надделя над Роджърс и е на 1/4-финал в Чарлстън

Volvo Car Open, 1/8-финал

Ашли Барти – Шелби Роджърс 7-6(3), 4-6, 6-4

Световната №1 Ашли Барти се класира за 1/4-финалите на WTA 500 турнира в Чарлстън след трисетов успех над Шелби Роджърс. Австралийката можеше да приключи мача доста по-рано, тъй като водеше с 2-0 във втория сет, но в крайна сметка успя да преодолее представителката на домакините и да намери място в следващата фаза.

Там Барти ще се изправи срещу Паула Бадоса, която в предходния кръг отстрани Кейти Макнали.

Световната №1 бе доста по-агресивна на сервис и записа повече асове (10-3), но и направи повече двойни грешки (9-5) от своята опонентка. Роджърс спечели повече точки на сервис (64-61), но за сметка на това Барти бе по-резултатна на ретур (52-40), а в хода на мача и двете опонентки реализираха по пет пробива.

Мачът започна много добре за Роджърс, която записа пробив още в първия гейм, след което увеличи преднината си. Барти намали резултата, но впоследствие пропиля четири брейкпойнта и позволи на Роджърс да възстанови разликата от два гейма при 3-1. Американката имаше възможност да увеличи преднината си, но в петия гейм пропусна две точки за пробив и Барти запази интригата в сета.

Австралийката възстанови равенството като записа първия си пробив в мача, след което оъщсестви пълен обрат и поведе с 4-3. Роджърс обаче прекъсна серията ѝ, а до края на сета и двете спечелиха своите подавания и така се стигна до тайбрек. Барти първа успя да натрупа по-сериозна преднина, повеждайки с 3-1. В хода на гейма Роджърс успя да намали изоставането си до 4-3, но след това Барти реализира три безответни точки и по този начин спечели първия сет със 7-6(3).

Австралийката започна вихрено втория сет и записа два поредни гейма на нула, но впоследствие нейната опонентка успя да възстанови равенството. Двете си размениха по един пробив, след което американката успя да обърне резултата и да поведе с 4-3. Барти изравни резултата, но веднага след това Роджърс вдигна значително темпото и и си върна водачеството, а в десетия гейм осъществи обрат от 30-40 и така триумфира с 6-4 във втората част.

Заключителният сет започна с гейм за Роджърс, но Барти обърна резултата като реализира първия пробив в сета, след което записа гейм на нула, с който увеличи преднината си на 3-1. Австралийката имаше възможност до голяма степен да убие интригата, но в петия гейм пропусна два брейкпойнта и Роджърс редуцира пасива си. Барти поведе с 4-2 след нов гейм на нула, но световната №52 отново намали изоставането си, след което проби сервиса на своята опонентка и възстанови равенството при 4-4.

Барти обаче също реализира пробив, който я доближи само на гейм от победата, след което стигна до два поредни мачпойнта. Роджърс спаси първия, но при втория си опит австралийката записа директна точка от сервис, с която оформи крайното 7-6(3), 4-6, 6-4 след 2 часа и 25 минути на корта.