Барти записа победа при дебюта си в Щутгарт

Porsche Tennis Grand Prix, 1/8-финал

Ашли Барти – Лаура Зигемунд 6-0, 7-5

Световната №1 Ашли Барти започна дебютното си участие на WTA 500 турнира в Щутгарт с победа в два сета над представителката на домакините Лаура Зигемунд. След много силния за нея първи сет, австралийката бе сериозно затруднена във втория, но въпреки това успя да си извоюва място сред най-добрите осем в надпреварата.

Следващата опонентка на Барти ще бъде победителката от мача между Йелена Остапенко и Каролина Плишкова.

Световната №1 записа шест аса срещу нито един за Зигемунд, като в същото време бе значително по-резултатна както на сервис (36-26), така и на ретур (30-18). Барти реализира пет от деветте си точки за пробив (56%), докато нейната опонентка оползотвори един от двата брейкпойнта, до които достигна (50%).

В първата част интрига на практика нямаше. Барти контролираше напълно играта и в никой от геймовете не даде повече от две точки на Зигемунд. Световната №1 оползотвори и трите възможности за пробив, които се откриха пред нея, и спечели категорично сета с 6-0 за едва 24 минути.

Барти продължи силната си серия, като спечели откриващия гейм на втория сет, но след това Зигемунд осъществи обрат и поведе с 2-1. Световната №1 успя да върне пробива и отново да излезе напред в резултата, но в шестия гейм пропусна четири точки за пробив и германската тенисистка възстанови равенството при 3-3.

Австралийката отговори с гейм на нула, но Зигемунд също спечели следващото си подаване, а впоследствие двете си размениха по още един гейм и така резултатът стана 5-5. Тенденцията бе на път да се запази, след като Барти спечели единадесетия гейм, а в дванадесетия Зигемунд поведе с 30-15. Първата в схемата обаче успя да осъществи обрат и да стигне до решаващ пробив, с който стигна до победата с 6-0, 7-5 след 1 час и 24 минути игра.