Бабош и Янкович отпаднаха на старта в Хертогенбош

Ricoh Open, първи кръг
Йелена Янкович – Петра Крейсова 3-6 5-7
Тимеа Бабош – Аранча Рус  7-5 3-6 2-6

Йелена Янкович не успя да даде успешен старт на сезона на трева и регистрира загуба от световната №280 Петра Крайсова 3-6 5-7 в двубой от първи кръг на турнира в Хертогенбош.

Чешката тенисистка се възползва от единствения брейкбол, до който стигна в първия сет, когато докара до дюс четвъртия гейм, а после записа две поредни точки. Крейсова затвърди с бърз сервис гейм за 4-1, а до края бе безапелационна при посрещане – 6-3.

Сръбкинята взе подаването на опонентката си за 3-1 след подновяването на играта, но допусна моментален рибрейк. Чешката тенисистка изравни за 3-3, а после двете влязоха в серия от четири поредни гейма, в които взеха подаванията си на нула.

С брейк за 6-5 Крейсова бе на гейм от победата, а в следващата част бе безгрешна – 7-5.

Междувременно от надпреварата отпадна и Тимеа Бабош, която отстъпи на Аранча Рус 7-5 3-6 2-6. Леся Цуренко отстрани Елиз Мертенс 6-4 6-1.