Страхотна Цвети разгроми чехкиня на старта на сезона на трева

AEGON OPEN NOTTINGHAM, I кръг
Цветана Пиронкова – Тереза Мартинцова 6-2 6-2

Цветана Пиронкова, която след Ролан Гарос загуби близо 50 позиции в ранглистата и напусна Топ 100, започна с убедителна победа сезона на трева. Първата ни ракета записа 6-2 6-2 над чешката квалификантка Тереза Мартинцова и се класира за втория кръг на турнира AEGON OPEN в Нотингам.

Пиронкова не остави съмнение в превъзходството си и очаква да научи името на следващата си съперничка – третата поставена Лоурън Дейвис или Куруми Нара. Двете играят утре.

Пиронкова направи поредица от 8 поредни гейма срещу Мартинцова от 3-2 в първия сет до 5-0 във втория, което допълнително подчертава превъзходството, което имаше.

Цвети удържа трудно първото си подаване, за да изравни геймовете на 1-1, след което осъществи така важния пробив. Българката пропиля един шанс, но от втория игра агресивен ретур и след като няколко пъти разходи опоненката си по основната линия, грешката на чехкинята не закъсня.

Пиронкова затвърди, а малко по-късно нанесе втори удар по подаването на чехкинята в седмия гейм. Първата ни ракета се добра до нови два брейкбола при 15-40. Цвети изпрати дълбока топка в краката на Мартинцова, която не успя да я отиграе и резултатът стана 5-2. С рутинен сервис гейм на 15 Пиронкова приключи първата част за малко повече от 30 минути игра. Водещата ни тенисистка спечели 73% от точките си на първи сервис и не позволи на Мартинцова да стигне до нито един шанс за пробив в сета.

Вторият стартира страхотно за нашето момиче, което с два затвърдени пробива поведе с 4-0. Мартинцова така и не намираше отговор на стабилната игра на Цвети и последва нов пробив след гейм, изпълнен с грешки

Българката пропусна мачбол в шестия гейм, след което позволи на чехкинята да изтрие нулата от резултата с двойна грешка на брейкбол. От втория си опит обаче тя приключи мача с ново 6-2.

Миналата година Пиронкова достигна до четвъртфинал в Бирмингам от квалификациите, след което регистрира загуба още в първия кръг на Уимбълдън.