Барбора Крейчикова ще бъде следващата опонентка на Пиронкова в Париж

Roland Garros, втори кръг

Барбора Стрицова – Барбора Крейчикова 4-6, 6-3, 3-6

Барбора Крейчикова ще се изправи срещу Цветана Пиронкова в третия кръг на Ролан Гарос. Това стана ясно след като чехкинята записа трисетова победа срещу своята сънародничка Барбора Стрицова и така записа най-доброто си класиране на турнира до момента.

Двете чехкини си размениха по един гейм в началото на мача, след което Стрицова направи пробив и поведе с 4-1. Сетът изглеждаше решен, но Крейчикова сътвори невероятен обрат кат спечели следващите пет гейма и по този начин взе преднина в мача.

Във втория сет Стрицова отново поведе с 4-1, но Крейчикова върна интригата като осъществи пробив и намали разликата до 4-3. Стрицова обаче показа, че е научила урика си след първия сет, и успя да прекъсне серията на опонентката си, след което приключи сета с гейм н нула, оформяйки крайното 6-3.

Заключителният сет също започна с гейм за Стрицова, но Крейчикова проби и обърна резултата, преди 37-мата в света да възстанови равенството за 2-2. След това настъпи решаващият момент в мача, като Крейчикова отново стигна до пробив и поведе уверено с 5-2. Стрицова върна един гейм, но нейната сънародничка не ѝ позволи да съкрати още разликата и спечели срещата още с първия си мачбол.