Халеп спечели румънския сблъсък на Ролан Гарос, Бушар също продължава

Roland Garros, втори кръг

Симона Халеп – Ирина Бегу 6-3, 6-4

Дария Гаврилова – Южени Бушар 7-5, 4-6, 3-6

Симона Халеп се класира за третия кръг на Ролан Гарос след солидна победа в два сета над своята сънародничка Ирина Бегу. Мачът започна отлично за световната №2, която реализира ранен пробив и бързо натрупа аванс от 3-0, спечелвайки на нула два от геймовете. Двете си размениха по още един гейм, след което Бегу върна интригата като проби за 4-3. Халеп обаче запази самообладание и също отвърна с пробив, който се оказа решаващ за изхода от сета и шампионката в турнира за 2018 г. надделя с 6-3.

Вторият сет започна с гейм за Бегу, но Халеп си върна инициативата като записа пробив и поведе с 2-1. Бегу обаче отново обърна развоя на събитията като също записа пробив, а в хода на гейма преднината и достигна 4-3.

Халеп отново пое контрола върху срещата, като в следващите два гейма даде само точка на своята опонентка и реализира пробив, след който поведе с 5-4. В оказалия се последен, десети гейм в мача, Халеп допусна изравняване от 30-0, но след това беше безгрешна и приключи срещата с първия си мачбол.

В следващия кръг Халеп ще се изправи срещу Аманда Анисимова, която днес победи категорично Бернарда Пера с 6-2, 6-0.

Южени Бушар също намери място в следващата фаза като осъществи обрат срещу Дария Гаврилова. Бушар започна много силно срещата, като демонстрира отлична игра и спечели четири от първите пет гейма. Гаврилова обаче внезапно вдигна темпото и осъществи зрелищен обрат, като спечели четири поредни гейма и поведе с 5-4.

Бушар изравни, но Гаврилова спечели лесно единадесетия гейм и отново излезе напред. В маратонския дванадесети гейм Бушар спаси първия сетпойнт на своята съперничка, но при втория си опит Гаврилова не сгреши и поведе в мача.

Бушар започна силно и във втория сет, повеждайки с 2-0, но Гаврилова успя да намали пасива си. Двете си размениха по още един гейм, а при 3-2 в нейна полза канадката стигна до нов пробив, след който увеличи преднината си на 5-2.

В осмия гейм обаче Бушар пропусна цели три точки за спечелването на сета, а след това Гаврилова стигна до пробив, като доведе резултата до 5-4 и върна интригата в сета. За нейно съжаление Бушар реагира по възможно най-добрия начин и спечели следващия гейм на нула, като по този начин изравни резултата в срещата.

Eugenie Bouchard

Двете съпернички си размениха по един гейм в началото на заключителния сет, след което Гаврилова поведе с 2-1 след гейм на нула. След това настъпиха много силни минути за Бушар, която показа най-добрата си игра и стигна до пробив, след който поведе с 4-2. Гаврилова намали пасива си след нов гейм на нула, но след това Бушар отново стигна до пробив, който бе решаващ за изхода на мача.

В следващата фаза канадката ще срещне 54-тата в света Ига Святек.