Брейди елиминира Кербер и достигна до 1/4-финалите на US Open

US Open, 1/8-финал

Дженифър Брейди – Анджелик Кербер 6-1, 6-4

Дженифър Брейди се класира за 1/4-финалите на US Open след като елиминира шампионката за 2016 г. Анджелик Кербер. Американката, която спечели Western & Southern Open, продължава да показва чудесна форма и вече не крие амбициите си за трофея от Откритото първенство на САЩ.

Мачът започна с гейм на нула за Брейди, но Кербер отвърна по съвсем същия начин и изравни резултата. От този момент нататък обаче американката беше пълна господарка на корта. Брейди спечели пет поредни гейма и приключи сета само за 23 минути игра, докато Кербер така и не успя да стигне до нито една точка за пробив.

Вторият сет започна по същия начин като първия – Брейди поведе, но Кербер успя да изравни. Американката отново стигна до пробив, след като записа гейм на нула, а след това увеличи преднината си на 3-1. В следващия гейм германката успя да върне интригата, като спаси точка за пробив и намали пасива си на 2-3. След това обаче самата Кербер пропусна две точки за пробив и позволи на Брейди да възстанови преднината си от два гейма.

В седмия гейм ролите бяха разменени, като този път Кербер спаси две точки за пробив, преди да осъществи обрат и да доведе резултата до 4-3. В следващя гейм сценарият отново се повтори – два спасени брейкпойнта и обрат, след който Брейди поведе с 5-3 и направи голяма крачка към спечелването на мача. Кербер обаче показа прочутата германска непримиримост след като спаси мачпойнт и намали резултата на 5-4. Силите ѝ обаче стигнаха само дотук. В десетия гейм Брейди даде само една точка на германката и не пропусна втората си възможност да реши мача.

В следващата фаза американката ще срещне победителката от мача между Юлия Путинцева и Петра Мартич.