Азаренка завъртя два геврека на Уйтванк на старта в Мелбърн

Аustralian Open, I кръг
Виктория Азаренка – Алисън ван Уйтванк 6-0 6-0

Виктория Азаренка потегли с летящ старт тазгодишното си участие на Australian Open, като победи Алисън ван Уйтванк с 6-0 6-0 за по-малко от час игра. В следващия кръг шампионката от Мелбърн през 2012-а и 2013-а ще играе с дебютантката в основната схема Данка Ковинич, която се справи със Саманта Кроуфърд с 6-2 6-4.

Бившата №1 в света поведе с 5-0 след 20 минути игра, като реализира три пробива от четири брейкбола. Азаренка получи възможността да сервира за сета и не се поколеба да го затвори на нула. Световната №16 спечели първия сервис гейм на четвъртфиналистката от Ролан Гарос 2015, след това затвърди и отново проби.

Поведе с 40-0, допусна двойна грешка, но последва форхенд уинър по правата за 4-0. Световната №43 рядко печелеше точка, като нижеше грешка след грешка, на бившата №1 всичко ѝ се получаваше. В петия гейм беларускинята пропусна два брейкпойнта и се стигна до дюс, с добър втори сервис белгийката стигна до геймбол, но не успя при следващото разиграване, а след драйв воле в мрежата предаде и това свое подаване. Азаренка сервираше за мача, продължи да притиска съперничката си и да я обстрелва от основната линия, поведе с 40-0 и приключи мача след 52 минути игра.

Поставената под №14 превъзхождаше във всички компоненти опонентката си, като загуби само две точки при първи подаване и общо 5 при свой сервис, завърши със седем уинъра и три непредизвикани грешки, белгийката допусна 21 непредизвикани грешки срещу само три печеливши удара. Така за първи път в кариерата си Уйтванк загуби мач, без да спечели и гейм.