Елизе Мертенс е на осминафинал, там я чака Симона Халеп

Australian open, трети кръг

Елизе Мертенс– Катрин Бейлис  6-1 6-7 6-0

Елизе Мертенс загуби първия си сет на Australian open, но успя да спечели мача си от третия кръг с Катрин Бейлис и да се класира за осминафиналите, където я чака Симона Халеп. Белгийката се наложи над американката с 6-1 6-7(5) 6-0 за малко повече от два часа на Мелбърн Арена.

Срещата започна ударно за 24-годишната полуфиналистка на Australian open 2018, която отстъпи само един гейм на опонентката си и след 23 минути игра поведе с категоричното 6-1. Във втория сет Мертенс и Бейлис успяха да пробият само по един път сервиса си и стигнаха до тайбрек, където 20-годишната американка измъкна успеха с 7-5. Във втория Мертенс успя да върне успеваемостта си от първи сервис, доминираше на корта и приключи мача след 6-0. Тя записа цели 12 аса в срещата, като последният и донесе и печелившата точка в мача.

В първите си две срещи в Мелбърн 16-ата поставена в схемата Мертенс не загуби нито един сет и отстъпи само пет гейма в двете си срещи.

На осминафиналите Бертенс ше играе със Симона Халеп, която по-рано днес отстрани Юлия Путинцева с 6-1 6-4.  Халеп и Мертенс ще играят за четвърти път, а Халеп ще търси реванш за загубата от Мертенс на финала на турнира в Доха през февруари миналата година. Побеждавайки Халеп, белгийката спечели първия най-значим трофей в кариерата си.  Румънката все пак има два успеха над Мертенс. През 2018г. двукратната шампионка от Големия шлем, спечели без загубен сет мачовете си с Мертенс на Ролан Гарос и в Мадрид.

„Ще бъде наистина трудно, но съм щастлива, че вече съм в четвъртия кръг. Играя мач за мач. Всеки опонент е различен, но аз ще дам максимума от себе си.“, заяви белгийката относно предстоящия осминафинал с Халеп.