Гарбине Мугуруса е на осминафинал, бившата номер 1 елиминира петата поставена Свитолина

Australian open, трети кръг

Гарбине Мугуруса – Елина Свитолина 6-1 6-2

Гарбине Мугуруса напомни за най-добрите си години в мача си от третия кръг с Елина Свитолина. Бившата номер 1 победи петата поставена украинка с 6-1 6-2 за 2 часа игра в предпоследния мач от програмата на дамите на Australian open днес. 23 минути бяха необходими на Мугуруса да спечели първия сет с 6-1. С плътни и дърбоки удари, тя доминираше на корта и не допусна Свитолина да я затрудни. При 4-1, тя взе подаването на украинката, а след това набързо затвори сета.

Мугуруса реализира пробив в началото на втората част и поведе с 2-1 след прецизно отиграна къса топка в полето на опонентката си. Испанката взе подаването си и последва дълъг гейм, в който Свитолина се бори до край, за да не допусне още един пробив. След 11 минути игра тя намали аванса на Мугуруса на 3-2. Следващите два гейма обаче испанката отново показа стабилна игра, взе подаването си, след това проби за втори път опонентката си и сервира за спечелване на сета и мача. Последва оспорван 8 гейм, в който Свитолина се бореше за всяка топка и за оставане в срещата, но Мугуруса не допусна изненади и се наложи с 6-2.

Гарбине Мугуруса, която в момента се намира на 32 позиция в световната ранглиста, напомни за отличната си игра през 2016г. и 2017г. когато спечели титлите от Ролан Гарос и Уимбълдън. Това е четвъртата и победа над Свитолина в турнир от Големия шлем. Най-предното и класиране на Australian open е четвъртфинал през 2017г., а миналата година отпадна на осминафиналите след загуба от Каролина Плишкова.

muguruza1

Елина Свитолина, която има два четвъртфинала в Мелбърн през последните две години и постигна най-добрите си резултати в турнири от Големия шлем през миналия сезон, когато игра на полуфиналите на Уибмълдън и US open, този път напуска Australian open още в третия кръг.

На осминафинала Гарбине Мугуруса ще играе с победителя от последната среща от третия кръг между Кики Бертенс и Зарина Диас.