Мугуруса не допусна изненада в първия си мач на W&S Open

Western & Southern Open, втори кръг

Гарбине Мугуруса – Каролин Гарсия 6-4, 6-3

Световната №9 Гарбине Мугуруса се класира за осминафиналите на WTA 1000 турнира в Синсинати след победа в два сета над Каролин Гарсия. Испанката изпита затруднения в началото на втория сет, но в останалата част от мача доминираше над своята опонентка и напълно заслужено достигна до следващата фаза на надпреварата.

На осминафиналите ще видим интригуващ сблъсък между две шампионки от Ролан Гарос в лицето на Мугуруса и настоящата носителка на трофея Барбора Крейчикова.

Мугуруса записа повече асове (7-4), но въпреки това Гарсия беше по-резултатна на сервис (43-40). За сметка на това обаче испанката имаше огромно превъзходство по отношение на спечелените на ретур точки (34-17) и оползотвори три от деветте си възможности за пробив (33%), докато Гарсия не успя да реализира нито един от двата си брейкпойнта.

Мачът започна с гейм на нула за Гарсия, но Мугуруса бързо възстанови равенството, след което реализира първия пробив в мача и направи резултата 3-1 в своя полза. Испанката задържа преднината от два гейма при 4-2, но в седмия гейм пропусна два брейкпойнта и Гарсия редуцира пасива си.

Мугуруса си върна инициативата с гейм на нула, но след това пропусна сетбол и позволи на опонентката си да намали резултата на 5-4. Въпреки усилията си обаче, Гарсия така и не успя да върне пробива и двукратната шампионка от Големия шлем надделя с 6-4 в първата част.

Началото на втория сет протече по подобен начин, като и двете опонентки спечелиха първите си подавания. Мугуруса можеше и този път да реализира ранен пробив, но в маратонския трети гейм пропусна два брейкпойнта и Гарсия си върна водачеството при 2-1. Първата ракета на Испания обаче отново изравни, а впоследствие паритетът се запази и при 3-3.

Упорството на Мугуруса в крайна сметка се отплати и тя отново успя да пробие първа, след което спаси два брейкпойнта и увеличи аванса си на 5-3. Шампионката на Уимбълдън за 2017 г. не пропусна открилата се пред нея възможност и завърши мача с пробив на 15, триумфирайки с 6-4, 6-3 след 1 час и 42 минути игра.