Гарсия обърна Ван Уйтванк на домашния си турнир

Каролин Гарсия загуби с 2-6 първия сет срещу Алисон ван Уйтванк, но бе категорична в останалите два и след 6-0, 6-1 си осигури място на четвъртфиналите на WTA 250 турнира в Лион.

Турнирът е много специален за французойката, защото тя е израснала именно в Лион. Това, както и фактът, че е поставена под №1, определено увеличават напрежението върху Гарсия, която направи невероятен сезон през 2022-а.

В началото на мача с белгийката желанието ѝ за добро представяне водеше до твърде много непредизвикани грешки и закономерно взе само два гейма. Фаворитката все пак съумя да намери ритъма си и да спечели втория сет на 0, макар и геймовете да бяха доста по-равностойни, отколкото предполага резултатът.

В третата част топ поставената продължи да доминира и закономерно стигна до крайния успех.

За Гарсия следва четвъртфинал срещу италианката Жасмин Паолини, победила Ерика Андреева след 6-2, 6-3.