Халеп оцеля в двучасова битка с Рибарикова, Кербер „отмъсти“ на Квитова в Щутгарт

Porsche Grand Prix, втори кръг
Симона Халеп – Магдалена Рибарикова 4-6 6-2 6-3

Симона Халеп излезе като победителка от тежък мач с Магдалена Рибарикова в Щутгарт. Световната номер 1 се нуждаеше от час и 54 минути, за да стигне до успех с 4-6 6-2 6-3, след като изоставаше с пробив както във втория, така и в третия сет.

По-рано Анджелик Кербер успя да се реваншира за загубата от Петра Квитова за „Фед къп“ преди няколко дни и победи чехкинята с 6-3 6-2. Германката успя да спаси три брейкбола, преди да реализира своя първи във втората част.

Истински маратонски двубой ни предложиха Анет Контавейт и Кристина Младенович. Двете бяха на корта в продължение на три часа и 13 минути в мач с 37 гейма. В крайна сметка 31-вата в сета успя да се наложи над французойката с 5-7 7-6(3) 7-6(5).

Тагове: , , , , ,

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.