Остапенко и Плишкова си уредиха сблъсък в Щутгарт

Porsche Grand Prix, втори кръг
Йелена Остапенко – Зарина Диас 6-3 6-0
Каролина Плишкова – Вероника Кудерметова 7-6(4) 6-3

Йелена Остапенко и Каролина Плишкова ще се изправят една срещу друга на четвъртфинал в турнира от категория „WTA Premier“ в Щутгарт на червени кортове, след като и двете постигнаха убедителни двусетови победи във втория кръг на надпреварата.

В първия мач за деня Остапенко разгроми Зарина Диас от Казахстан с 6-3 6-0. Шампионката от Ролан Гарос инкасира изненадващ пробив в откриващия гейм на срещата, но до края бе безпогрешна, печелейки 75 % от разиграните точки на собствен първи сервис.

Малко по-трудна се оказа задачата за Каролина Плишкова – бившата №1 в света имаше нужда от час и 41 минути, за да сломи съпротивата на рускинята Вероника Кудерметова със 7-6(4) 6-3. Чехкинята се отчете с впечатляващите за женски мач 15 аса, което й помогна да спаси 4 от 5-те възможности за пробив, до които достигна нейната опонентка.

Плишкова води в общия баланс срещу Остапенко с 2-1 победи, но последната среща бе спечелена от латвийката – 6-3 6-1 в груповата фаза на Шампионата на WTA в Сингапур през есента на 2017 г.

Също през днешния ден, Коко Вандеуей се наложи над Лаура Зигемунд с 6-4 4-6 6-3 и си заслужи двубой с топ поставената Симона Халеп, а Каролин Гарсия отстрани Марта Костюк с 6-1 3-6 7-5. Французойката очаква победителката от мача Елина Свитолина – Маркета Вондрушова.