Халеп спаси мачбол и спечели двубоя с Андрееску в Шънджън

Shiseido WTA Finals, Пурпурна група
Симона Халеп – Бианка Андрееску 3-6 7-6(6) 6-3

В сблъсък на две от тазгодишните шампионки от Големия шлем Симона Халеп надделя над Бианка Андрееску. Носителката на титла на Уимбълдън излиза за първи път срещу действащата носителка на трофея от  US Open и спаси мачбол, преди да се наложи с 3-6 7-6(6) 6-3 в мач от Пурпурната група на Shiseido WTA Finals.

Канадката направи три брейка в първия сет и допусна само един. Във втория на два пъти навакса пробив изоставане, а в дванадесетия гейм стигна и до мачбол, но го пропусна. След загубения тайбрек Андрееску направи и някои компромиси с играта си в решителния трети сет, а Халеп бе малко по-добра, за да надделее.

До началото на месеца Бианка Андрееску  бе забравила вкуса на загубата, тъй като бе в серия от 16 поредни победи, преди Наоми Осака да сложи край на поредицата ѝ от успехи. Бившата №1 в света осъществи пълен обрат срещу действащата шампионка от US Open на четвъртфиналите в Пекин, с което разколеба канадката до края на кампанията.

Bianca Andreescu 3

В другия мач от групата, миналогодишната шампионка от финалите на WTA започна тазгодишното си участие с победа в Пурпурната група. Елина Свитолина се наложи със 7-6(12) 6-4 над Каролина Плишкова.