Халеп за втора поредна година е на 1/4-финал на US Open

US Open, осминафинал
Симона Халеп – Карла Суарес Наваро 6-2 7-5

Симона Халеп демонстрира явно превъзходство над Карла Суарес Наваро и отстрани испанката на осминафинал на US Open с 6-2 7-5. По този начин румънката си осигури място на 1/4-финалите и мач срещу Серина Уилямс или Ярослава Шведова.

Мачът между Халеп и Суарес Наваро на пръв поглед изглеждаше предопределен да се превърне в трисетов трилър. Двете си бяха поделили по 5 победи в съперничеството си до момента, а само три от десетте двубоя бяха приключили в два сета.

Същевременно обаче, Халеп водеше с 4-1 успеха на твърди кортове и се намираше в серия от четири поредни победи. И отново – при три от тях беше минала през загубен първи сет и изстрадан обрат. Днес обаче сценарият диктуваше съвсем различна развръзка. Халеп потегли много мощно и доминираше с атакуващия си стил, успявайки да генерира сериозен брой уинъри.

Макар разиграванията да бяха далеч по-оспорвани, отколкото говореше резултатът, румънката все пак поведе с 4-0 гейма. Чак тогава Суарес Наваро намери начин да се разпише на таблото и дори надигна глава с пробив за 2-4, само че световната №5 бързо си върна контрола с рибрейк за 5-2 и приключи сета с уверен сервис гейм.

Битката стана малко по-равностойна след почивката, но отново испанката непрестанно се намираше в догонваща позиция. Тя загуби сервиса си за 1-2 и макар да направи моментален рибрейк, скоро отново капитулира за 3-4. Халеп сякаш усети, че само трябва да затвърди и ще приключи със съпротивата на съперничката си. Румънката поведе с 40-15, а Суарес Наваро спечели следващата точка с прекрасно стоп воле, само че обезсмисли усилията си със сбъркан ретур.

В този момент испанката взе прекъсване, за да използва тоалетната, а когато се върна бързо намали изоставането си до 4-5. Халеп изглеждаше бясна и изигра може би най-слабия си сервис гейм в мача, допускайки пробив за 5-5. Румънката веднага реагира и поведе с 30-15 на начален удар на Суарес Наваро, след което подпечата рибрейк с два уинъра от ретур.

Халеп изостана с 0-30 в решителния си сервис гейм, но се добра до 30-30 и с 2 перфектни миниващи удара от бекхенд, си заслужи мястото на четвъртфиналите за втора поредна година. През миналия сезон румънката загуби на полуфинал от Флавиа Пенета.