И петата поставена Свитолина е в третия кръг, ще срещне Мугуруса

Australian open, втори кръг
Елина Свитолина – Лорън Дейвис 6-2 7-6(6)

В мач, започнал 50 минути преди полунощ и завършил 45 след началото на новия ден, Елина Свитолина победи Лорън Дейвис с 6-2 7-6(6) на Margaret Court Arena и се класира за третия кръг на Australian Open.

Петата поставена украинка напредна бързо в резултата в първия сет, като след два пробива измъкна успеха с 6-2. 62-ата в световната ранглиста се върна в мача и успя да затрудни доста съперницата във втория сет. 26-годишната Дейвис поведе с 5-3, но Свитолина успя да спечели три поредни гейма и при 6-5 за нея, пропусна възможността да спечели подаването си, а с това и мача. Американката изравни резултата и вкара срещата в тайбрек, но в него Свитолина се наложи с 8-6 точки.

В третия кръг Свитолина ще играе с Гарбине Мугуруса, която отстрани по-рано днес Айла Томлянович с 6-3 3-6 6-3.

Свитолина, която има 13 титли в кариерата си, постигна петия си успех над Лорън Дейвис в петте срещи помежду им. Тя игра два четвъртфинала в Мелбърн през последните две години. Най-добрите си резултати в турнири от Големия шлем записа през миналия сезон, когато достигна до полуфиналите на Уибмълдън и US Open, игра и на три финала в Тура, но пък не успя да спечели нито една титла.

Elina_Svitolina_-_2020_Australian_Open_-DSC_1119_original

Лорън Дейвис пропусна възможността да се класира за втори пореден път в третия кръг на Australian Open. Тя спечели турнира в Оукланд през 2017г., когато направи прогрес в ранглистата, достигайки до топ 50.