Серията на Швьонтек стигна до 30 победи след 15-ия сет на 0 през 2022

Ролан Гарос, втори кръг
Ига Швьонтек – Алисън Риск 6-0, 6-2

Ига Швьонтек продължава да доминира в женския тенис по безпрецедентен за последните близо 10 години начин. Полякинята записа 30-а поредна победа, за да удължи най-дългата печеливша серия в WTA тура от 2013-а насам.

В поредна жертва на Швьонтек се превърна Алисън Риск, която съумя да спечели само два гейма в хода на мача – точно толкова, доколкото се добра и първата съперничка на световната №1 Леся Цуренко.

Спечеленият първи сет на 0 бе 15-и такъв за нея през сезон 2022, в който тя спечели последните пет турнира, в които участва.

Американката трябваше да почака до 10-ия гейм в мача, за да стигне до първия си успех в мача, дошъл след три спасени брейкбола. Тя отрази и мачбол, за да стигне до втори гейм в своя полза, но с това се изчерпаха позитивните моменти за нея в мача.

Швьонтек завърши с 23 уинъра и 15 непредизвикани грешки в рамките на 61 минути, в  които загуби едва 10 точки на сервис.

За нея следва мач срещу Данка Ковинич, която отстрани поставената Ана Каролина Шмидлова след 6-3, 7-5.

Убедителна във втори кръг бе и Арина Сабаленка – 6-1, 6-3 над Медисън Бренгъл. За нея следва мач срещу Камила Джорджи, която се справи с 6-3, 7-5 срещу Юлия Путинцева.