Швьонтек продължава напред на домашния си турнир, №2 отпадна

Световната №1 Ига Швьонтек постигна лесна победа с 6-2, 6-2 над Клеър Лиу, за да намери място на четвъртфиналите на домашния си турнир във Варшава.

Полякинята записа трета победа над американката само през тази година, като този път имаше нужда от час и 37 минути на корта. Лиу спечели подаването си на старта на мача, след което Швьонтек записа пет поредни гейма. Тя спечели и първите четири гейма във втората част, с което си осигури успеха.

За Ига следва мач срещу №8 в схемата Линда Носкова. Тийнейджърката достигна до топ 8 след успех с 6-3, 6-3 над Виктория Хрунчакова. Двете бъдещи съпернички са и единствените поставени, които достигнаха до четвъртфиналната фаза.

Поставената под №2 Каролина Мухова отпадна след загуба от словашката квалификантка Ребека Срамкова – 7-5, 3-6, 7-5, след като водеше с 5-1 и имаше четири мачбола в третата част.