Швьонтек продължи разгромните победи и в Дубай

След като загуби едва 5 гейма по пътя към трофея в Доха, световната №1 Ига Швьонтек пренесе разгромните победи и в Дубай. На турнира от категория WTA 1000 полякинята отстрани след 6-1, 6-1 финалистката от US Open 2021 Лейла Фернандес.

Швьонтек се нуждаеше от само 72 минути за лесния успех над канадката, с което записа четвърта победа в Близкия изток. Любопитен факт е, че по този начин Ига запазва перфектната си статистика срещу тенисистки от Канада – 4 победи от 4 мача.

Двубоят във вторник започна с четири гейма за полякинята, които ѝ гарантираха успеха в сета. Във втората част единственият по-труден момент за Швьонтек бе при 2-1, когато водеше с пробив, но трябваше да спасява два брейкбола на съперничката. Това не я притесни, опасността набързо бе неутрализирана, а до края тя така и не загуби нито един гейм.

Още по-впечатляващо е, че световната №1 демонстрира бърза аклиматизация към доста по-бързите кортове в Дубай, спрямо тези в Доха. „Със сигурност не бе лесно. Много по-тежък мач отколкото предполага резултатът. Във втория сет трябваше да повиша нивото. Нямах много време да свикна с условията, но съм щастлива, че успях да играя солидно.“

Швьонтек е в третия кръг на турнира за втори път, но досега никога не е преодолявала тази фаза. В опит да промени това тя ще срещне финалистката от Абу Даби Людмила Самсонова, която продължи напред без игра срещу Кинуен Джън.

Швьонтек и Самсонова имат само един мач помежду си – той бе част от серията с 37 поредни успеха на полякинята през 2022-а. На полуфинал в Щутгарт тя се нуждаеше от повече от три часа за успеха с 6-7(4), 6-4, 7-5.

Доста по-трудно бе за Белинда Бенчич, която все пак отстрани Марта Костюк след 6-7(9), 7-6(5), 6-4 в мач, продължил 3 часа и 27 минути.

В следващия етап на турнира вече са и други две фаворитки – Коко Гоф и Елена Рибакина. Американката даде само четири гейма на Александра Саснович за 6-0, 6-4. Финалистката от Мелбърн пък се наложи със 7-5, 6-2 над Мари Боузкова.