Каролина Плишкова отново е на финал в Рим след солидна победа над Вондрушова

Internazionali BNL d’Italia, полуфинал

Маркета Вондрушова – Каролина Плишкова 2-6, 4-6

Каролина Плишкова достигна до финала на турнира в Рим след победа в два сета над Маркета Вондрушова. Така чехкинята, която е настоящата шампионка на турнира, ще се изправи срещу Симона Халеп в опит да защити трофея.

Мачът започна с гейм на нула за Плишкова, но след това световната №4 пропусна две точки за пробив и позволи на Вондрушова да изравни геймовете. Плишкова обаче бързо се съвзе и все пак стигна до пробива, след който поведе с 4-1, като успя да запише още един гейм на нула.

Вондрушова върна един гейм, но Плишкова стигна до нов пробив. В осмия гейм шампионката пропиля два сетпойнта, но третият опит се оказа успешен за нея и тя приключи сета при 6-2.

Вондрушова първа взе преднина във втория сет, но Плишкова осъществи обрат, реализирайки пробив за 2-1. Вондрушова успя да изравни, но нейната сънародничка стигна до нов пробив и поведе с 4-2. Световната №19 обаче не се предаде и също проби, възстановявайки равенството при 4-4.

Въпреки това Плишкова не изпусна контрола върху мача и спечели следващите два гейма, приключвайки срещата още с първия си мачпойнт след 83 минути игра.

В хода на мача Плишкова записа 6 директни точки от сервис, докато опонентката ѝ го направи само веднъж. Тя имаше и значително предимство по отношение на спечелените сервис геймове – 78% срещу 44% за Вондрушова. Освен това Плишкова спечели 50% от точките си на втори сервис, докато успеваемостта на Вондрушова по този показател бе едва 30%.