Пегула отстрани Плишкова и стигна до първия си WTA 500 полуфинал

Qatar Total Open, 1/4-финал

Джесика Пегула – Каролина Плишкова 6-3, 6-1

Джесика Пегула се класира за полуфиналите на турнира в Доха след убедителна победа над втората в схемата Каролина Плишкова. Американката не остави почти никакви шансове на именитата си опонентка и спечели мача само за 62 минути, класирайки се на първи полуфинал на WTA 500 турнир в кариерата си.

В битка за място на финала Пегула ще се изправи срещу другата голяма звезда на чешкия тенис – двукратната шампионка на Уимбълдън Петра Квитова, която по-рано днес победи Анет Контавейт с 6-3, 3-6, 6-2.

Пегула записа само един ас срещу седем на Плишкова, но за сметка на това бе значително по-ефективна при спечелените точки както на сервис, така и на ретур. Американката реализира пет от деветте си възможности за пробив (59%), докато нената опонентка оползотвори един от двата брейкпойнта, до които достигна (50%).

Плишкова първа успя да вземе преднина, но Пегула изравни с гейм на нула, след което проби сервиса на чехкинята и осъществи обрат. Американката продължи да играе по-добре и в четвъртия гейм отрази брейкпойнт на световната №6, след което увеличи преднината си на 3-1.

Двете си размениха по още един гейм, а при 4-2 Пегула стигна до много важен брейкпойнт. Той обаче бе спасен от Плишкова, която редуцира пасива си. Американката обаче направи резултата 5-3 в своя полза, а в деветия гейм осъществи обрат от 0-40 и макар да пропусна сетпойнт успя да реализира втората възможност за спечелването на сета, която се откри пред нея, и надделя с 6-3.

Вторият сет отново започна с гейм за Плишкова, но той се оказа последен за чехкинята в днешния мач. Пегула изигра най-силния си сет от началото на турнира и в следващите шест гейма само веднъж даде повече от една точка на своята опонентка, като по този начин записа категоричен успех с 6-3, 6-1 над бившата №1 в света.