Плишкова започна с победа участието си в Дубай

Dubai Duty Free Tennis Championships, втори кръг

Каролина Плишкова – Анастасия Севастова 6-3, 6-7(5), 6-2

Световната №6 Каролина Плишкова записа трисетов испех над Анастасия Севастова на старта на WTA 1000 турнира в Дубай. Чехкинята трябваше да покаже най-добрата си игра срещу 55-ата в ранглистата, но успя да надделее след 2 часа и 13 минути на корта.

На 1/8-финалите поставената под №2 чехкиня ще се изправи срещу победителката от мача между Кристина Младенович и Джесика Пегула.

Плишкова записа повече асове (8-5), но и направи много повече двойни грешки от своята опонентка (11-3). Първата ракета на Чехия имаше голямо превъзходство при спечелените на първи сервис точки (48-35), както и при общия брой точки, спечелени на ретур (46-33). Плишкова реализира пет от 14-те си точки за пробив (36%), докато Севастова оползотвори само два от 11-те си брейкпойнта (18%).

Плишкова спечели откриващия гейм, но Севастова реализира първия пробив в мача и поведе с 2-1. След това обаче финалистката на US Open за 2016 г. вдигна значително темпото и спечели четири поредни гейма (два от тях на нула), повеждайки убедително с 5-2. Севастова намали изоставането си, след което стигна до два поредни брейкпойнта. Те обаче бяха отразени от Плишкова, която триумфира в деветия гейм и по този начин се наложи с 6-3 в първия сет.

Чехкинята продължи да доминира и в началото на втората част като поведе с 2-0 след ранен пробив. Плишкова запази разликата от два гейма до 5-3, след което Севастова редуцира пасива си като спечели деветия, а впоследствие пред латвийката се откриха още две точки за пробив. Те отново бяха спасени от Плишкова, която на свой ред стигна до две възможности за спечелването на мача, но не успя да се възползва от нито една от тях. Бившата №1 в света отрази още един брейкпойнт на Севастова, но въпреки това тя в крайна сметка успя да спечели гейм и да възстанови равенството при 5-5.

Двете си размениха по още един гейм и се стигна до тайбрек, в който Плишкова поведе с 4-1. Севастова обаче осъществи обрат и направи резултата 5-4 в своя полза. Първата ракета на Чехяи изравни, но след това Севастова записа решаващ пробив и спечели сета със 7-6(5).

Плишкова поведе в заключителния сет, но след това пропусна три брейкпойнта и позволи на опонентката си да изравни. Двете спечелиха по още един гейм, след което чехкинята изигра най-силния си период в мача. Подобно на първия сет Плишкова отново направи серия от четири поредни гейма, с която оформи крайното 6-3, 6-7(5), 6-2 и намери място на 1/8-финалите.