Плишкова пропусна 14 брейкпойнта, но е на 1/8-финал в Мелбърн

Yarra Valley Classic, втори кръг

Каролина Плишкова – Елизабета Кочярето 6-3, 6-2

Каролина Плишкова се класира за 1/8-финалите на Yarra Valley Classic след победа в два сета над 132-рата в света Елизабета Кочярето. 20-годишната италианка затрудни бившата №1 в света в началото на двата сета, но опитът и класата на Плишкова си проличаха и тя не допусна сензация.

В следващата фаза чехкинята ще се изправи срещу 13-тата в схемата Даниел Колинс, която по-рано днес победи Нина Стоянович с 6-2, 6-1.

В хода на мача Плишкова регистрира повече асове (7-1) и по-малко двойни грешки (1-4). Чехкинята имаше превъзходство при спечелените както на първи (88%:62%), така и на втори сервис точки (57%:30%), но огромен проблем за нея днес бе реализирането на точките за пробив. Чехкинята оползотвори само 4 от 18-те си брейкпойнта (22%), докато Кочярето нито веднъж не достигна до възможност за пробив.

Мачът започна с гейм за Кочярето, но Плишкова също спечели първото си подаване и изравни резултата. В оказалия се маратонски трети гейм италианката сътвори истински подвиг като спаси цели седем точки за пробив, след което осъществи обрат и поведе с 2-1.

Плишкова възстанови равенството след гейм на нула в своя полза, но Кочярето за трети път поведе в геймовете. Това обаче се оказа последният позитивен момент за нея в сета, тъй като Плишкова подобри значително представянето си. Чехкинята демонстрира динамична и агресивна игра, за която нейната опонентка нямаше отговор, и спечели следващите четири гейма, като по този начин триумфира с 6-3 в първия сет.

В началото на втората част Плишкова на два пъти поведе в резултата, но Кочярето не ѝ позволи да стигне до ранен пробив и така резултатът стана 2-2. Чехкинята обаче продължи да поставя опонентката си под напрежение и отново взе преднина, а в шестия гейм стигна до две поредни точки за пробив. Те бяха отразени от младата италианка, но малко по-късно пред Плишкова се откри трета възможност, която тя успя да оползотвори и поведе уверено с 4-2.

Първата ракета на Чехия спечели убедително и следващия гейм, а в осмия имаше два поредни мачпойнта. Кочярето спаси първия, но Плишкова спечели следващата точка и оформи крайното 6-3, 6-2 след 1 час и 18 минути на корта.