Кийс прекъсна победния марш на Квитова и е на един успех от Сингапур

Мадисън Кийс показа здрави нерви, за да се пребори с Петра Квитова на четвъртфиналите на турнира в Пекин.

Американката поведе със сет и пробив, но в крайна сметка трябваше доста да се потруди за победата с 6-3 6-7(2) 7-6(5) за повече от 2 часа и 40 минути игра.

Квитова, която направи 8 двойни грешки, стигна до цели 18 възможности за пробив, но успя да реализира само 4 от тях. Кийс от своя страна взе 5 подавания на съперничката си от 10 шанса, за да се поздрави с успеха.

Така Кийс вече е само на една победа от клисаране за Шампионата на WTA в Сингапур. Също така тя записа впечатляващата 17-та победа в трисетов мач през 2016-а срещу само 5 загуби.

Мадисън прекъсна и серията на Квитова от 8 поредни успеха, след като чехкинята спечели титлата в Ухан миналата седмица, губейки само един сет в 6 мача.

На четвъртфиналите Кийс ще се изправи срещу победителката от сблъсъка между Джоана Конта и Джън Шуай.

Ярослава Шведова ще изиграе два мача днес, след като първо се наложи над Ализе Корне с 6-2 6-4, а на четвъртфинал се изправя срещу третата поставена Агнешка Радванска в късния следобед.