Радванска прегази Шведова и отново е на полуфинал в Пекин

China Open, четвъртфинал
Агнешка Радванска – Ярослава Шведова 6-1 6-2

Агнешка Радванска изнесе поредната си тенис лекция в тазгодишното издание на China Open и вече е на полуфинал след четвърта поредна чиста победа – 6-1 6-2 над Ярослава Шведова. Казахстанката бе принудена да играе два мача в един ден и след успеха над Ализе Корне в първия двубой, изглеждаше доста изтощена срещу световната №3.

Шведова откри четвъртфинала с пробив, но Радванска отвърна мощно с шест поредни гейма и прати първия сет на сметката си. Ага не остави съмнения в превъзходството си и след почивката, където наниза серия от 4 гейма от 2-2 до 6-2 и си осигури трети полуфинал в Пекин за последните четири сезона.

Радванска продължава напред срещу Елина Свитолина, която отстрани Дария Гаврилова. А Джоана Конта зае последното свободно място на полуфиналите с 6-4 6-0 над Шуай Джън и ще се изправи срещу Мадисън Кийс, която спря победната серия на Петра Квитова с 6-3 6-7(2) 7-6(5).