Колинс елиминира Барти на 1/8-финал в Аделаида

Adelaide International, 1/8-финал

Ашли Барти – Даниел Колинс 3-6, 4-6

Световната №37 Даниел Колинс се класира за 1/4-финалите на турнира в Аделаида след победа в два сета над миналогодишната шампионка Ашли Барти. Американката изоставаше с пробив във всеки от двата сета, но въпреки това успя да запише първата си победа над Барти в четвъртия мач помежду им. Днешният успех е и първи за Колинс срещу настояща №1 в света.

В следващата фаза американката ще се изправи срещу победителката от мача между Ига Швьонтек и Мадисън Инглис.

Колинс записа повече асове (5-4) и направи по-малко двойни грешки от Барти (0-3) в днешния мач. Американката имаше превъзходство при спечелените както на първи, така и на втори сервис точки, а осъществените пробиви бяха 4-2 в нейна полза.

Мачът започна много добре за Барти, която в първите два гейма даде само една точка на своята опонентка. Колинс успя да намали пасива си, но австралийката направи резултата 3-1 след още един гейм на нула.

След това обаче Колинс вдигна значително темпото и успя да изненада много неприятно своята опонентка, която не намери отговор за играта ѝ. Американката осъществи зрелищен обрат, като на два пъти проби сервиса на Барти и спечели пет поредни гейма, триумфирайки с 6-3 в първия сет.

Двете опонентки спечелиха първите си сервис геймове в началото на втората част, след което Барти отново пое инициативата, като в следващите три гейма даде само една точка на Колинс и поведе с 4-1. Изглеждаше, че представителката на домакините ще доведе мача до заключителен сет, но за неин ужас сценарият от първия сет се повтори.

При подновяването на играта след почивката след петия гейм Колинс се завърна като преобразена на корта и отново направи серия от пет поредни гейма, като в никой от тях не даде повече от една точка на Барти. По този начин американката оформи крайното 6-3, 6-4 след малко повече от час игра и за втора поредна година се класира на 1/4-финал в турнира.