Колинс вгорчи завръщането на Халеп с 12-а поредна победа

National Bank Open, втори кръг

Даниел Колинс – Симона Халеп 2-6, 6-4, 6-4

Даниел Колинс удължи серията си от поредни победи на 12, след като елиминира шестата поставена Симона Халеп във втори кръг на WTA 1000 турнира в Монреал. Румънката започна много силно мача и спечели убедително първия сет, но след това световната №28 постепенно установи контрол върху играта и записа впечатляващ обрат срещу двукратната шампионка от Големия шлем.

Следващата опонентка на Колинс ще бъде нейната сънародничка Джесика Пегула, която елиминира Анастасия Павлюченкова.

Колинс реализира повече асове (7-5), но въпреки това Халеп имаше лек превес по отношение на спечелените на сервис точки (58-56). Американката обаче бе по-резултатна на ретур (58-53), а успеваемостта на двете опонентки при точките за пробив бе напълно еднаква – 7 от 22 (32%).

Колинс първа взе водачеството, но след това пропусна брейкпойнт и позволи на Халеп да изравни. В следващия гейм ролите се оказаха разменени и американката отново излезе напред, след като отрази две точки за пробив и направи резултата 2-1 в своя полза. Халеп обаче възстанови равенството с гейм на нула, като това се оказа едва началото на много силна серия за румънката. Бившата №1 в света осъществи обрат, като проби за 3-2, след което спечели и следващите три гейма и по този начин надделя с 6-2 в откриващия сет.

Втората част започна по аналогичен начин – Колинс поведе с 2-0, но Халеп върна брейка и изравни. Американката обаче отново успя да пробие сервиса на шестата в схемата и възстанови разликата от два гейма при 4-2. До края на сета никоя от опонентките не спечели подаването си и в крайна сметка Колинс съхрани своя аванс, изравнявайки резултата в мача след 6-4.

Заключителният сет започна с гейм за световната №28, но Халеп изравни, след като спаси четири брейкпойнта във втория, а впоследствие реализира пробив за 2-1. Колинс обаче върна жеста, след което равенството се запази до 4-4. Американката отново взе водачеството, след като спечели подаването си на нула, а последвалият гейм бе най-дългият и драматичен в мача. Халеп спаси четири мачбола, но в крайна сметка усилията ѝ се оказаха недостатъчни и Колинс триумфира с 2-6, 6-4, 6-4 след 2 часа и 47 минути на корта.