Контавейт загуби само 5 гейма срещу Жабур

Dubai Duty Free Tennis Championships, четвъртфинали
Кори Гоф – Мария Сакари 3-6, 3-6
Онс Жабур – Анет Контавейт 4-6, 1-6

Анет Контавейт загуби едва 5 гейма в поредния си мач срещу Онс Жабур и по този начин достигна до полуфиналите на WTA 1000 турнира в Доха, където я очаква мач срещу Мария Сакари. Гъркинята на свой ред се справи с лекота срещу Кори Гоф.

Контавейт удължи победната си серия на шест последователни успеха след мач, продължил едва час и 11 минути.

Шампионката от Санкт Петербург преди две седмици и носителка на пет титли в последните седем месеца, реализира 20 уинъра спрямо 19 на Жабур, но направи само 12 непредизвикани грешки спрямо 28 на съперничката си.

Разнообразната игра на Жабур не затрудни естонката, която бе по-търпелива от двете в дългите разигравания. От 4-4, 30/30 Контавейт спечели 15 от следващите 16 разигравания, за да стигне до аванс от 2-0 във втората част. Той се увеличи с втори пробив с 5-1, а малко след това още първият мачбол бе реализиран. За нея това е общо четвърти полуфинал на ниво WTA 1000. В него ще срещне Йелена Остапенко, която победи с лекота Гарбине Мугуруса за деветия си пореден успех.

В първия мач за деня Сакари записа трета победа от три мача на хард срещу Гоф. Стратегията на гъркинята бе да цели форхенда на 17-годишната си съперничка и това се оказа ефективен прийом, защото доведе до голяма част от 26-те непредизвикани грешки на американката.

Сакари бе солидна и на сервис като до 6-3, 4-0 не бе дала брейкбол на съперничката. Гоф опита да направи обрат като върна единия пробив, но гъркинята овладя ситуацията и стигна до успеха след 6-3, 6-3.

Сакари ще срещне Ига Швьонтек на полуфинал и със сигурност ще влезе в мача с увереност, след като през 2021-а записа три победи над полякинята.