Квалификантка изхвърли Бенчич, Азаренка на 1/4-финал, Мугуруса се отказа

Brisbane International, II кръг
Белинда Бенчич – Саманта Крауфорд 5-7 5-7

Белинда Бенчич се превърна в поредната от поставените в Бризбън, която напусна турнира. Седмата поставена смаза съпротивата на Сара Ерани с 6-1 6-2 на старта, само че днес не намери сили да се справи със световната №142 Саманта Крауфорд – 5-7 5-7.

Американката потегли от квалификациите, където в първия си мач победи Цветана Пиронкова, а сега вече си подсигури място на четвъртфинал, където ще се изправи срещу Андреа Петкович. Бенчич допусна фатален пробив на нула в 12-ия гейм на откриващия сет, а загуби подаването си и на старта на втория.

Швейцарката, която е една от едва трите тенисистки с победа на Серина Уилямс през миналия сезон, се върна в двубоя рибрейк за 4-4 и отрази общо пет мачбола, но отново се пропука за 5-7 и напусна турнира.

„Ще трябва да направя „класическо разучаване“ в Youtube“, коментира за следващата си съперничка Андреа Петкович. Германката мина през Екатерина Макарова със 7-5 6-4.

Виктория Азаренка – Исалин Бонавентур 6-3 6-2

Виктория Азаренка трябваше да поработи здраво в началото на мача си срещу „щастливата губеща“ Исалин Бонавентур, но след първите пет гейма бързо успя да пречупи съпротивата на съперничката си за крайното 6-3 6-2. Белгийката влезе в схемата на мястото на отказалата се заради контузия Симона Халеп.

Белгийката проби в първия гейм на мача и беше на крачка от аванс от 3-1, само че Азаренка се пребори за рибрейк в близо 20-минутно подаване. Нататък Вика пое контрола над двубоя и се класира за четвъртфинал, където ще срещне Роберта Винчи.

Гарбине Мугуруса – Варвара Лепченко 6-7(9) 0-1 (отказване на Мугуруса)

Гарбине Мугуруса се отказа във втория сет при резултат 6-7(9) 0-1 в мача срещу Варвара Лепченко заради проблеми с лявото ходило. Първият сет започна с ранна размяна на пробиви и се стигна до тайбрек, в който американката успя да е възползва чак от петия сетбол.

Световната №47 започна със сервис втория сет, спаси брейкбол, но оцеля, след което втората в схемата сложи край на срещата след час и половина игра и стана поредната контузена топ тенисистка в началото на сезона. Така на четвъртфиналите Лепченко ще играе с Карла Суарес Наваро.