Возняцки спечели 11 поредни гейма в Оукланд и е на 1/4-финал

Каролине Возняцки, която остана най-високо поставената тенисистка на ASB Classic в Оукланд след отпадането на Ана Иванович и Винъс Уилямс, се класира за четвъртфиналите след убедителна победа. Датчанката даде само два гейма на Кристина Макхейл за крайното 6-0 6-2.

Мачът продължи час и 11 минути, а Каролине спечели 11 последователни гейма за 6-0 5-0, преди американката, №63 в световната ранглиста, най-после да успее да заличи едната нула.

Още две от осемте поставени напуснаха надпреварата. Четвъртата Светлана Кузнецова загуби от квалификантката Тамира Пашек с 2-6 3-6, а Барбора Стрицова, №7, бе надиграна от Юлия Гьоргес с 4-6 6-7(6).

Петата в схемата Слоун Стивънс успя да избегне участта на Кузнецова и Стрицова, въпреки че загуби първия сет срещу Карина Витхьофт – 3-6 6-1 6-3.

Най-драматична бе победата на Наоми Броуди над Йелена Остапенко, след като британката успя да измъкне мача, въпреки че изоставаше със сет и 2-5 във втория, след което и с 1-5 в третия за крайното 4-6 7-6(4) 7-5. Броуди, която наниза 21 аса, отрази и два мачбола на съперничката си – по един във втория и третия сет.

Белгийската квалификантка Кирстен Флипкенс се справи с 6-1 4-6 6-2 с Ирина Фалкони, а напред продължават още Нао Хибино, която преодоля Дариа Касаткина със 7-5 2-6 7-5 и Александра Дюлгеру, която отстрани представителката на домакините Марина Еракович със 7-6(4) 6-3.