Младенович победи Севастова в „балона“ в Ню Йорк

Младенович победи Севастова в "балона" в Ню Йорк

Western & Southern Open, I кръг
Анастасия Севастова – Кристина Младенович 3-6 4-6

Кристина Младенович победи Анастасия Севастова в първия приключил мач от днешната програма на женския турнир на Western & Southern Open. Особено зрелищен бе вторият сет, когато Севастова бе близо до това да осъществи изумителен обрат, но Младенович не изпусна мача от контрол и се завърна с успех на професионалния корт.

Първият гейм в мача бе спечелен от Севастова, но Младенович рязко вдигна темпото и осъществи пробив, повеждайки с 3-1. След това мачът вървеше гейм за гейм до 4-3 за французойката, когато тя успя да стигне до нов пробив и да приключи сета при 6-3 в своя полза след 47 минути игра.

Младенович запази набраната инерция и започна вихрено втория сет, спечелвайки откриващия гейм на нула. Наказателната акция на французойката продължи и тя бързо поведе с 4-0. След това обаче настъпиха много силни минути за Севастова, която спечели 4 поредни гейма и стигна до изравняване на резултата. Младенович успя да се отърси от шока и отново излезе напред в резултата след още един спечелен на нула гейм. Това изглежда прекърши устрема на нейната съперничка и французойката затвори сета при 6-4.

Така Кристина Младенович се класира за втория кръг на турнира, където ще се изправи срещу победителката от мача между Ребека Петерсон и Елизе Мертенс.

Резултати от приключилите мачове от днешната програма на Western & Southern Open

Екатерина Александрова – Елена Рибакина 7-5, 7-6

Анастасия Севастова – Кристина Младенович 3-6, 4-6