Сакари разплака Гоф още на старта на Western & Southern Open

Western & Southern Open, I кръг

Мария Сакари – Кори Гоф 6-1, 6-3

Първият сет премина изцяло под диктовката на 21-вата в света, която не остави почти никакви шансове на младата американка. Сакари бързо поведе с 3-0, след което Гоф спечели гейм на нула, за да намали пасива си. Това обаче се оказа единственият позитивен момент от сета за нея. Сакари продължи да налага много високо темпо и отново спечели три поредни гейма, приключвайки сета само след 26 минути игра.

Вторият сет започна с гейм на нула в полза на Гоф и изглеждаше, че световната номер 50 ще покаже различно лице на корта. Радостта ѝ обаче не трая дълго, тъй като Сакари за пореден път направи серия от три поредни гейма и пое водачеството. Сетът се движеше гейм за гейм до 4-3 за Сакари, когато гъркинята стигна до нов пробив и подпечата успеха си.

Сакари завърши с 4 аса срещу 3 за Гоф, а двойните грешки бяха 4:2 за американката. Сакари обаче бе много по-успешна по отношение на спечелени точки от първи сервис – 84% срещу 57% за Гоф. Сакари спаси единствената точка за пробив на Гоф, докато американката отрази само две от 6-те на своята съперничка. Гъркинята реализира 67% от точките си за пробив, докато Гоф не успя при единствения си опит.

В следващия кръг Сакари ще се изправи срещу победителката от мача между Юлия Путинцева и Шуай Жан.

Резултати от приключилите мачове от днешната програма на Western & Southern Open

Екатерина Александрова – Елена Рибакина 7-5, 7-6

Анастасия Севастова – Кристина Младенович 3-6, 4-6

Хедър Уотсън – Бернарда Пера 1-6, 6-3, 3-6