Наоми Осака продължи напред след експресна победа

Australian Open, втори кръг

Наоми Осака – Медисън Бренгъл 6-0, 6-4

Наоми Осака продължи защитата на титлата на Australian Open с нова двусетова победа, този път над световната №54 Медисън Бренгъл. Във втория сет японката изостана с пробив, след като преди това спечели безпроблемно първата част, но не позволи на опонентката си да ѝ отнеме контрола върху двубоя и намери място в следващата фаза.

Там Осака ще се изправи срещу друга американка в лицето на Аманда Анисимова.

Световната №14 игра много по офанзивно и направи повече непредизвикани грешки (32-14), но за сметка на това и осемте аса в мача бяха в нейния актив и пласира 37 уинъра срещу само 4 за Бренгъл. Осака реализира пет от седемте си точки за пробив (71%), докато нейната опонентка оползотвори едва един от десетте си брейкпойнта (10%).

В откриващия сет интрига на практика нямаше, като атаките на Осака бяха много по-разнобразни и прецизни, а в същото време началният удар на Бренгъл изобщо не затрудняваше четирикратната шампионка от Големия шлем. Осака изигра най-силните си минути от началото на нови сезон и успя без особени усилия да спечели първия сет само за 20 минути.

Във втората част Бренгъл оказа много по-сериозна съпротива и при 1-1 спаси три брейкпойнта, а малко по-късно самата тя имаше три възможности да пробие сервиса на именитата си опонентка. Равенството се запази до 3-3, когато, противно на развитието на мача до този момент, Бренгъл успя да реализира пробив и да излезе напред в резултата. Осака обаче веднага върна брейка и възстанови равенството, след което записа два поредни гейма на нула, като по този начин триумфира с 6-0, 6-4 след 65 минути на корта.