Наоми Осака се завърна с победа в тура

Melbourne Summer Set 1, първи кръг

Наоми Осака – Ализе Корне 6-4, 3-6, 6-3

Наоми Осака се завърна победоносно в тура след почти четири месеца отсъствие. Световната №13 се класира за втори кръг на WTA 250 турнира в Мелбърн след успех над Ализе Корне. Японката допусна да се стигне до трета част, макар да водеше със сет и пробив, но въпреки това не позволи на опонентката си да сътвори сензация и намери място на осминафиналите.

Там нейна опонентка ше бъде Петра Мартич или Марина Заневска.

Осака не бе особено убедителна на начален удар, като записа само 38% вкаран първи сервис и направи осем двойни грешки, но за сметка на това не позволи на Корне да стигне до брейкпойнт в първия и третия сет. Шампионката на Australian Open игра доста по-офанзивно и регистрира 51 уинъра и 57 непредизвикани грешки срещу съответно 34 и 42 за Корне.

Корне на три пъти поведе в началото на двубоя, като в петия гейм отрази три точки за пробив на Осака. Въпреки това обаче японката не ѝ позволи да натрупа преднина и успя да осъществи обрат като реализира първия пробив в двубоя, който впоследствие затвърди за 5-3. Корне прекъсна серията на опонентката си с гейм на нула, но четирикратната шампионка от Големия шлем не допусна пробивът да бъде върнат и спечели първия сет с 6-4.

Корне излезе напред във втория сет след нов отразен брейкпойнт, но Осака отново успя да пробие първа и направи резултата 3-1 в своя полза. Изглеждаше, че японката ще запише чиста победа в първия си мач за годината, но световната №61 изигра най-силния си период в мача и направи серия от пет поредни спечелени гейма, изравнявайки резултата в мача след 6-3.

Това обаче не обезвери Осака, която започна по отличен начин третия сет и реализира ранен пробив, след който натрупа комфортен аванс от 3-0. Този брейк се оказа последният в мача и тя успя да съхрани преднината от три гейма, оформяйки крайното 6-4, 4-6, 6-3 след 2 часа и 2 минути на корта.