Ново разочарование за Свитолина в Австралия

WTA 250 в Аделаида, първи кръг

Елина Свитолина – Медисън Кийс 2-6, 4-6

Елина Свитолина ще стартира Australian Open без победа през сезона. Украинката отпадна още на старта на WTA 250 турнира в Аделаида, след като загуби с 2-6, 4-6 от Медисън Кийс в мач, продължил час и 18 минути.

За световната №16 това е второ поражение в Аделаида, след като през миналата седмица загуби в три сета от тенисистка извън топ 100 в лицето на Анастасия Гасанова. За нея това е и общо четвърта поредна загуба, след като завърши 2021-а със загуби в Индиън Уелс и Тенерифе.

Още началото на мача подсказа за успеха на Кийс, след като американката поведе с 4-0 и дори имаше два шанса да завърши сета с трети брейк в своя полза.

Предимството ѝ продължи с нов успех в подаването на поставената под №2 за 2-1. До края на мача Свитолина продължи трудно да печели сервис геймовете си, но това единствено увеличи времето ѝ на корта. В целия двубой Кийс, която е №87 в света, така и не допусна брейкбол.

Във втори кръг тя ще срещне победителката от мача между Даяна Ястремска и Тереза Мартинцова.

В друг от интересните мачове през деня Маркета Вондрушова отстрани Виктория Голубич след три сета – 5-7, 6-4, 6-3. За чехкинята това бе първи двубой за сезона. Във втори кърг тя ще се изправи срещу Ана Конюх, която победи с 6-2, 7-6(4) Дария Савил.