Първи победи през 2022 за Бадоса и Контавейт, Квитова оцеля след 2 спасени мачбола

Две тенисистки от топ 10 записаха първите си победа за сезона. Паула Бадоса и Анет Контавейт вече са във втория кръг на Sidney Tennis Classic след победи съответно над Йелена Остапенко и Джан Шуай.

Бадоса, която в Аделаида загуби на старта от Виктория Азаренка, този път измъкна равностоен първи сет, за да стигне и до успеха над Остапенко след 7-6(1), 6-1.

„Мач срещу Йелена е винаги труден. Тя е много тежък съперник и никога не знаеш колко добра ще бъде в дадения ден, така че съм много щастлива с първата си победа зза годината“, коментира испанката.

Испанката имаше трудности в първия сет, след като пропусна да реализира брейкбол за 3-4 и впоследствие загуби шест поредни точки. Остапенко обаче така и не достигна до сетбол, а Бадоса се добра до тайбрек.

Тя спечели първите четири и последните три точки в него, след което взе последните пет гейма в мача.

Контавейт, която завърши 2021-а по невероятен начин, започна убедително и през 2022-а. Тя се нуждаеше от 89 минути за успеха с 6-3, 6-3 над Джан Шуай. Късен пробив в първия и ранен във втория сет бяха достатъчни за успеха. Естонката бе много убедителна на сервис като в 9 сервис гейма загуби само 15 точки.

Много по-трудно бе началото в Сидни за Петра Квитова, която спечели турнира при последното ѝ участие в него. В сблъсък на левичарки чехкинята спаси два мачбола в решителния сет, за да преодолее Аранча Рус след 3-6, 7-6(4), 7-5 след близо 3 часа на корта.

Двата мачбола за Рус дойдоха в десетия гейм, но Квитова бе прецизна в тежкия момент, за да спечели последните три гейма в мача.

„Трябваше да се боря много днес. Загубих първия си мач в Аделаида и след загуба в началото на сезона не се чувстваш по най-добрия начин. Така е и с мен. Опитах се да се боря за всяка точка. Беше много трудно, но някак успях. Отдавна не съм обръщала мач от мачболи, така че това е нещо специално.“