Осака, Мугуруса и Крейчикова с лесни победи в Токио

Олимпийски игри, втори кръг

Наоми Осака – Виктория Голубич 6-3, 6-2

По-високоранкираните тенисистки спечелиха в последователни сетове в първите седем мача от програмата в понеделник на олимпийския тенис турнир в Токио. Поставената под №2 Наоми Осака, която е лидер на схемата след отпадането на Ашли Барти, мина с лекота през швейцарката Виктория Голубич – 6-3, 6-2.

В трети кръг тя очаква победителката от мача между Маркета Вондрушова и Михаела Бузарнеску. В първите си два мача японката не е загубила сет, а на сервис изглежда непоклатима.

В първия сет срещу Голубич Осака загуби само 2 точки на начален удар, реализирайки първия сетбол с осмия си бекхенд уинър в мача. В целия мач тя даде само един брейкбол на съперничката.

Проблеми нямаше и №7 Гарбине Мугуруса – 6-3, 6-0 за 61 минути срещу Киан Уан. Вероятната нейна съперничка в трети кръг е №10 Петра Квитова.

Мечтаният сезон на сингъл продължава и за шампионката от Ролан Гарос Барбора Крейчикова. Тя преодоля 18-годишната канадка Лейла Фернандес с 6-2, 6-4 и така може да се похвали с 22 победи в последните си 24 мача. Следва мач с Белинда Бенчич или Мисаки Дой.

№13 Анастасия Павлюченкова даде само 2 гейма на Ана-Лена Фридзам – 6-1, 6-1, след като крг по-рано даде само един на Сара Ерани.

Малко по-щедра, с три гейма за съперничката, беше №14 Мария Сакари. 26-годишната гъркиня проби сръбкинята Нина Стоянович четири пъти за 6-1, 6-2 и очаква потенциален сблъсък с Елина Свитолина.

№15 Елена Рибакина също използва позицията си на поставена, за да стигне до трети кръг. Тя го направи след 6-2, 6-3 над Ребека Петершон за успех №22 през 2021-а.

В единствения мач между непоставени Камила Джорджи отстрани Елена Веснина с 6-3, 6-1 и така надгради над изненадващия си успех над Дженифър Брейди в първи кръг.