Колинс стигна до трофея в Палермо с нова чиста победа

Palermo Ladies Open, финал

Даниел Колинс – Елена-Габриела Русе 6-4, 6-2

Даниел Колинс спечели първата си титла в женския тур след като победи 137-мата в света Елена-Габриела Русе на финала на WTA 250 турнира в Палермо. Американката изоставаше с 2-4 в първия сет, но успя да намери начин да обърне развоя на събитията в своя полза и от този момент нататък напълно контролираше случващото се на корта, достигайки до дебютния си WTA трофей без да загуби нито един сет в хода на надпреварата.

Колинс бе по-агресивна на сервис и записа повече асове (5-3), но броят на двойните ѝ грешки също бе значително по-висок (8-1). Американката реализира пет от тринадесетте си точки за пробив (38%), докато Русе оползотвори четири от своите единадесет (36%).

Световната №44 поведе след като спаси три точки за пробив на Русе в откриващия гейм, но след това румънката все пак успя да реализира първия пробив в мача и осъществи обрат за 2-1. Колинс върна брейка и изравни, но нейната опонентка отново спечели два поредни гейма и направи резултата 4-2 в своя полза. След това обаче в играта на световната №137 настъпи значителен спад, от който Колинс се възползва максимално.

Американката успя да обърне резултата, а в десетия гейм стигна до два поредни сетбола. Те бяха спасени от Русе, но Колинс продължи да владее инициативата и стигна до трета възможност за спечелването на сета, която успя да оползотвори, надделявайки с 6-4.

Втората част започна равностойно, като и двете опонентки спечелиха първите си два сервис гейма. При 2-2 Русе поиска медицинско прекъсване заради болки в коремните мускули, но за щастие успя да се завърне на корта и да доиграе мача. При подновяването на играта Колинс поведе отново, но този път нейната опонентка не успя да възстанови равенството и американката проби за 4-2.

Русе бе решена да се бори докрай, но въпреки борбеността на румънката Колинс спечели и следващите два гейма, оформяйки крайното 6-4, 6-2 след 1 час и 42 минути игра.