Осака обърна Бенчич за първия си финал в Маями

Miami Open, полуфинал
Наоми Осака – Белинда Бенчич 4-6, 6-3, 6-4

Наоми Осака бе загубила три пъти от Белинда Бенчич, но от четвъртия опит успя да преодолее швейцарката, за да стигне до финала в Маями за първи път в кариерата си.

Бившата №1 постигна обрат срещу една от най-трудните си съпернички след 4-6, 6-3, 6-4 в мач, който продължи над 2 часа. Така японката достигна до четвъртия си финал на ниво WTA 1000, а в опит да достигне до трети трофей ще срещне победителката от втория полуфинал между Джесика Пегула и Ига Швьонтек. Това е и първият ѝ финал от Australian Open 2021.

Преди този мач Осака бе загубила подаването си само веднъж в турнира. Бенчич успя да го постигне четири пъти, но и това не успя да спре серията на японката в Маями. Трикратната шампионка от Големия шлем завърши мача с 18 аса, което е рекорд в рамките на един мач през сезона. Началният ѝ удар помогна много в някои от най-важните моменти в двубоя.

С настоящата си 77-а позиция в ранглистата тя се превръща в най-нискоранкираната финалистка в историята на Miami Open. С успеха до момента тя си гарантира достигане до №36. При титла ще се завърне и в топ 30.

Бенчич постигна първия пробив в мача след два страхотни бекхенд ретура за 2-1. Вторият брейк за 4-1 даде солиден аванс на швейцарката, която спечели първия сет, въпреки че позволи на съперничката си да върне единия пробив.

Осака отвърна подобаващо на предизвикателство. С форхенд уинър японката проби за 4-2, което бе достатъчно, за да се стигне до първия загубен от Бенчич сет в турнира. В тази част Осака постигна 16 уинъра спрямо едва 7 непредизвикани грешки.

В началото на решителната част и двете печелеха трудно подаванията си като отразиха брейкболи преди Осака да поеме предимство със спечелен гейм на ретур за 3-2. Авансът ѝ достигна до 5-2, но тя не успя да сложи край на мача на сервис. Или поне не от първия опит. При 5-4 бившата №1 не сбърка и така си осигури място на финал.