Пегула продължава блестящото си австралийско лято

Australian Open, четвърти кръг
Джесика Пегула – Барбора Крейчикова 7-5, 6-2

Световната №3 Джесика Пегула остава най-високоранкираната тенисистка в топ 8 на Australian Open 2023 при жените, след победа 7-5, 6-2 над Барбора Крейчикова в мач от четвъртия кръг.

В първия мач помежду им от четвъртфинала в Мелбърн преди година, американката надделя след час и 41 минути на корта.

Така тя достига до четвъртфиналите на първия за годината турнир от Шлема за трета поредна година, като вече е с баланс 5-0 в мачовете си от четвърти кръг в „мейджърите“.

Пробив за 4-3 даде аванс на Пегула в първия сет, а при 5-3 достигна и до два сетбола. Крейчикова съумя да се измъкне и дори да стигне до изравняване при 5-5. Все пак Пегула остана спокойна и реализира петия си брейкбол в 11-минутен гейм за 6-5, след което взе подаването си.

Пегула бе по-ефективна при реализирането на шансове за пробив във втората част, когато се възползва от три от петте си шанса за крайния успех.

В опит за първи път да преодолее четвъртфиналната фаза, ракета №1 на САЩ ще срещне Виктория Азаренка или Лин Джу.