Петък вечер: Станаха ясни финалите в Уинстън-Сейлъм, Гранби и Кливланд

Топ поставената в Гранби Дария Касаткина записа трета поредна чиста победа на път към финала. Рускинята се нуждаеше само от час, за да елиминира Диан Пари с 6-2 6-0.

Касаткина загуби само три точки на първи сервис, като същевременно взе и 60% от точките, които изигра от посрещане.

На финала ѝ предстои среща с Дария Савил, която няма загубен сет от началото на турнира, а пристига в последния двубой и по-свежа, след като Марта Костюк се отказа още преди началото на полуфинала между двете.

Световната №10 води с 2-0 победи в съперничеството между двете, но досега те винаги са играли по три сета, а последният им сблъсък е от 2017.

Бернарда Пера бе останала като фаворит за спечелването на трофея в Кливланд, но Людмила Самсонова не остана респектирана от това. 54 минути, 6-1 6-2 и американката отпадна на полуфиналите.

Представителката на домакините допусна 4 двойни грешки и спечели една единствена точка на втори сервис в целия двубой, което ѝ коства възможността да бъде конкурентоспособна.

В двубоя за трофея Самсонова ще играе срещу Александра Саснович, която победи Ализе Корне в далеч по-драматична битка – близо три часа отнеха, за да се оформи резултатът 6-7(5) 7-5 6-3.

В Уинстън-Сейлъм Адриан Манарино се завърна на финалите за пръв път от 2020. След като спаси четири мачбола в първи кръг, той елиминира четирима поставени, за да си проправи път през схемата.

34-годишният французин надигра втория поставен Ботик ван де Зандсхулп с 6-0 6-4 в петък, а победа в събота би го превърнала в най-възрастния шампион на турнира.

„Стар съм!“ пошегува се той на корта. „Тялото ми не се справя толкова добре, колкото когато бях на 20, но очевидно все още съм в играта.“

Манарино се възползва от 29-те непредизвикани грешки на Ван де Задсхулп и контролираше събитията през цялата среща.

В мача за трофея той ще играе срещу Ласло Джере, който също спаси два мачбола на четвъртфиналите, но победата му над Хеслер бе първата чиста за седмицата.

Той се наложи със 7-6(3) 7-6(5) и ще гони третата титла в кариерата си и първата на твърди кортове.