Роди се звезда: Гоф спечели битката на поколенията с Винъс

Уимбълдън, първи кръг
Кори Гоф – Винъс Уилямс 6-4 6-4

Един от най-очакваните мачове от първи кръг на тазгодишния Уимбълдън – битката на поколенията между Кори Гоф и Винъс Уилямс, не разочарова. 15-годишната американка надделя над 39-годишната си сънародница и петкратна носителка на трофея с 6-4 6-4.

По този начин талантливата тенисистка ознаменува дебюта си в основната схема на турнир от Големия шлем с най-големия успех в кариерата, като това бе едва четвъртият ѝ мач срещу представителка на топ 100.

Американката стана най-младата състезателка, която печели мач в основната схема на „мейджъра“ в Лондон.

В следващата фаза тя ще срещне Магдалена Рибарикова.

„Следващата Серина“, както много анализатори вече я наричат, изигра брилянтен първи сет срещу опитната си сънародница. Тя впечатли със солиден начален удар и не даде нито една възможност за пробив на Винъс. Поведе с пробив за 3-2, а след това комфортно затвори първата част след 6-4.

Във втората част Уилямс изравни играта, но 15-годишната Коко проби на нула за 3-2 и си осигури психологическо предимство. Перфектната ѝ игра на сервис продължи, но Винъс върна паритета при 4-4.

Гоф обаче стигна до брейкбол в следващия гейм и скоро получи шанса да сервира за победата. Стигна на три пъти до мачбол, но нервите си казаха думата и 39-годишната ѝ опонентка обърна развоя на случващото се в гейма, получавайки точка за пробив. Гоф обаче стигна до нов мачбол и този път не го пропусна, за да сътвори история.