С 10 поредни гейма Бадоса съкруши Сабаленка

WTA Finals, групова фаза
Паула Бадоса – Арина Сабаленка 6-4, 6-0

Поставената под №7 Паула Бадоса започна по мечтан начин участието си на WTA финалите в Гуадалахара. Испанката спечели 10 поредни гейма, за да победи първата в схемата и фаворитка в турнира Арина Сабаленка с 6-4, 6-0. Това е седма поредна победа за Бодоса, която преди три седмици триумфира на турнира в Индиън Уелс.

Така след първите мачове в група „Чичен Итца“ испанката е начело заедно с Мария Сакари.

Това бе втори мач между Бадоса и Сабаленка за годината, след като отново испанката излезе победителка в трисетовия им двубой във втория кръг на турнира в Синсинати.

В първия сет Бадоса губеше с 2-4, но много бързо намери решенията на проблемите си, за да се поздрави с четвърта победа над тенисистка от топ 5 през 2021-а.

Сабаленка имаше две точки за 5-2 при 40-15, но грешка от форхенд и двойна грешка доведоха нещата до равенство. Бадоса спаси и трети геймбол преди бекхенда в мрежата на беларускинята да доведе нещата до равенство. Последваха две грешки от форхенд на Сабаленка и така пробивът бе върнат.

„След като загубих сервиса си бях много разочарована от себе си и емоционално бях като полудяла. Не можех да се спра и се поставих в лоша позиция в мача“, коментира загубилата Сабаленка след двубоя.

Действително тя започна да прави множество непредизвикани грешки, докато Бадоса продължи да бъде много хладнокръвна от дъното на корта, да поставя топ поставената под напрежение и всичко това доведе до 10 поредни гейма за нея.

Бадоса реализира и петте си шанса за пробив в мача като реализира 14 уинъра спрямо 19 непредизвикани грешки. Сабаленка не можеше да използва мощния си сервис като пласира 41% от първите си сервиси и направи 8 двойни от общо 31 непредизвикани грешки. Тя постигна само един пробив от седемте си възможности.

За испанката следва мач със Сакари, която надделя с 6-2, 6-4 над Швьонтек. „Тя изигра много добър мач днес. Мисля, че условията са окей за нея също. Чувстваше се добре на корта. очаквам тежък мач“, коментира Бадоса.

„Ще бъде малко по-различно от днес, различен мач. Може би ще има повече тактика. Предизвикателно е. Обичам предизвикателствата. Всеки мач ще бъде труден. Всеки мач ще бъде битка. Това е последният турнир за годината. Готова съм и ще дам всичко във всеки мач.“