Сабаленка изостана с 0-6 0-4, но се прероди и е на полуфинал в Острава

J & T Banka Ostrava Open 2020 (Острава), четвъртфинал
Арина Сабаленка – Сара Сорибес Тормо 0-6 6-4 6-0

Три сета – два от които завършиха с резултат 6-0 и бяха спечелени от двете различни опонентки. Две отделни серии от по 10 или повече последователни взети гейма. Всичко това успяхме да видим само в един-единствен мач – четвъртфинала в Острава между Арина Сабаленка и Сара Сорибес Тормо. В крайна сметка, макар да изоставаше с 0-6 0-4, тенисистката от Беларус си тръгна като победителка след 0-6 6-4 6-0.

Двубоят, изпълнен с обрати, но и много грешки и сривове в играта на двете тенисистки, изпрати световната №12 във фазата на финалната четворка. Там тя ще срещне Дженифър Брейди, която надигра Вероника Кудерметова след обрат – 6-7(5) 6-3 6-1.

В първия сет Сабаленка спечели само 22% от точките на първи сервис при 60% успеваемост на началния удар. Това лошо представяне на тенисистката от Беларус важеше и за второто ѝ подаване, където взе едва една от шест точки.

От другата страна на мрежата Сорибес Тормо игра на ниво, печелейки 9 от 13 разигравания на първи начален удар и 4 от 6 на втори. По-важна обаче бе играта ѝ от посрещане – тя беше много агресивна от ретур и реализира три пробива, в които даде общо три точки на опонентката. Така взе първата част с 6-0.

След паузата световната №12 претърпя още по-голям срив в своята игра. Серията от последователни геймове за испанката достигна до общо 10 – след два поредни пробива тя се озова само на два от победата. Точно тогава обаче Сабаленка се мобилизира и върна един от брейковете, а веднага след това направи 4-4.

Това повлия негативно на световната №73, която загуби всякакъв ритъм и даде на 12-ата в света още два гейма, за да може Сабаленка да се върне в двубоя след 6-4.

И след като в началото на мача тенисистката от Беларус загуби 10 поредни гейма, сега беше неѝн ред да отговори с дори още по-добра серия. Тя напълно пое инициативата и след два поредни пробива вече беше само на гейм от победата – 5-0. Накрая изигра последен солиден гейм от посрещане и си тръгна като победителка.